Liberalerna Stockholms stad

Hantverkargatan 25B

112 21 Stockholm

Pressjour 076-122 94 86

stockholmsstad@liberalerna.se

Detaljerad kontaktinformation om Stockholms stad

Styrelse

Liberalerna Stockholms stads styrelse består ut av:

Jan Jönsson, ordförande
Barbro Westerholm, förste vice ordförande
Martin Ängeby, andre vice ordförande

Ledamöter
Abdukadir Salad Ali
Paulina Draganja
Cecilia Ekman
Pär Hommerberg
Urban Rybrink
Linnea Sandström Lange
Patrik Silverudd
Isabel Smedberg-Palmqvist
Christina Tufvesson
Hanna Wistrand
Peter Öberg

Kontakta Liberalerna Stockholms stad
Följ Liberalerna Stockholms stad på Facebook

Lokalföreningar

Vill du komma i kontakt med våra lokalföreningar i Stockholms stad?

Bromma
Johan Duvdahl, ordf 076 038 71 95, johan.duvdahl@gmail.com
Liberalerna Bromma på Facebook

Enskede-Årsta-Vantör
Urban Rybrink, ordf 070 185 10 00, urban.rybrink@liberalerna.se
Liberalerna Enskede-Årsta-Vantör på Facebook

Farsta
Peter Öberg, ordf 070 533 58 32, peter.oberg@grandezza.se
Liberalerna Farsta på Facebook

Hägersten-Liljeholmen
Anne Rosén, ordf 070 797 93 27, anne.rosen.lindqvist@gmail.com
Liberalerna Hägersten-Liljeholmen på Facebook

Hässelby-Vällingby
Tobias Davidsson, ordf 076 772 61 12, tobias.davidsson@liberalerna.se
Liberalerna Hässelby-Vällingby på Facebook

Kista
Cecilia Ekman, ordf 073 562 77 09, cecilia.ekman@liberalerna.se
Liberalerna Rinkeby-Kista på Facebook

Kungsholmen
Lars Lundqvist, ordf 070 638 18 82, lars.lundqvist@bredband.net
Liberalerna Kungsholmen på Facebook

Norrmalm
Maria Karlman Noleryd, ordf 070 836 96 39, maria.noleryd@gmail.com
Liberalerna Norrmalm på Facebook

Skarpnäck
Alexander Berglund, ordf 073 022 69 77, alexanderberglund@yahoo.co.uk
Liberalerna Skarpnäck på Facebook

Skärholmen
Cecilia Carpelan, ordf 070 984 03 06, ceciliacarpelan@gmail.com
Liberalerna Skärholmen på Facebook

Spånga-Tensta
Johan Bergelin, ordf 070 322 20 86, johan.bergelin@imi-hydronic.com
Liberalerna Spånga-Tensta på Facebook 

Södermalm
Johan Lisspers, ordf 073 066 97 00, johan.lisspers@gmail.com
Liberalerna Södermalm på Facebook 

Älvsjö
Marco Rossi, ordf 070 770 38 16, marco.bardh@outlook.com
Liberalerna Älvsjö på Facebook

Östermalm
Christina Messick, ordf 070 896 09 70, messick.christina@gmail.com
Liberalerna Östermalm på Facebook

No response

Vill du veta mer om svensk politik och vad Liberalerna tycker? Fyll i din e-postadress här, så får du mitt nyhetsbrev ett par gånger i månaden.

Vi använder din adress enbart för att skicka information om Liberalerna. Läs mer här.

Liberalernas parti- och riksdagskansli

Växel: 08-410 242 00
Postadress: Box 2253 103 16 Stockholm
Allmänna frågor: info@liberalerna.se
Liberala företrädare och personal: hitta person

Hitta Liberalerna i resten av Sverige: klicka på lokalt högst upp till höger och skriv in stad eller län