Se alla

Kontakt

Vi vill gärna höra av dig

Liberalerna Stockholms stad

Kontaktinformation om Stockholms stad

Styrelse

Liberalerna Stockholms stads föreningsstyrelse består av:

Jan Jönsson, ordförande
Barbro Westerholm, förste vice ordförande
Martin Ängeby, andre vice ordförande

Ledamöter
Paulina Draganja
Cecilia Ekman
Pär Hommerberg
Urban Rybrink
Linnea Sandström Lange
Patrik Silverudd
Isabel Smedberg-Palmqvist
Christina Tufvesson
Hanna Wistrand
Peter Öberg

Kontakta Liberalerna Stockholms stad
Följ Liberalerna Stockholms stad på Facebook

Lokalföreningar

Vill du komma i kontakt med våra lokalföreningar i Stockholms stad?

Bromma
Louise Minnhagen, ordf 0734-20 69 82. louise.minnhagen@liberalerna.se
Liberalerna Bromma på Facebook

Enskede-Årsta-Vantör
Urban Rybrink, ordf 070 185 10 00, urban.rybrink@liberalerna.se
Liberalerna Enskede-Årsta-Vantör på Facebook

Farsta
Peter Öberg, ordf 070 533 58 32, peter.oberg@grandezza.se
Liberalerna Farsta på Facebook

Hägersten-Liljeholmen
Anne Rosén, ordf 070 797 93 27, anne.rosen.lindqvist@gmail.com
Liberalerna Hägersten-Liljeholmen på Facebook

Hässelby-Vällingby
Tobias Davidsson, ordf 076 772 61 12, tobias.davidsson@liberalerna.se
Liberalerna Hässelby-Vällingby på Facebook

Kista
Cecilia Ekman, ordf 073 562 77 09, cecilia.ekman@liberalerna.se
Liberalerna Rinkeby-Kista på Facebook

Kungsholmen
Lars Lundqvist, ordf 070 638 18 82, lars.lundqvist@bredband.net
Liberalerna Kungsholmen på Facebook

Norrmalm
Maria Karlman Noleryd, ordf 070 836 96 39, maria.noleryd@gmail.com
Liberalerna Norrmalm på Facebook

Skarpnäck
Anna Horn, ordf 073 505 59 27, annalinneahorn@gmail.com
Liberalerna Skarpnäck på Facebook

Skärholmen
Cecilia Carpelan, ordf 070 984 03 06, ceciliacarpelan@gmail.com
Liberalerna Skärholmen på Facebook

Spånga-Tensta
Johan Bergelin, ordf 070 322 20 86, johan.bergelin@imi-hydronic.com
Liberalerna Spånga-Tensta på Facebook 

Södermalm
Johan Lisspers, ordf 073 066 97 00, johan.lisspers@gmail.com
Liberalerna Södermalm på Facebook 

Älvsjö
Marco Rossi, ordf 070 770 38 16, marco.bardh@outlook.com
Liberalerna Älvsjö på Facebook

Östermalm
Christina Messick, ordf 070 896 09 70, messick.christina@gmail.com
Liberalerna Östermalm på Facebook

Fler liberaler i Stockholms län

Liberalernas parti- och riksdagskansli

Växel: 08-410 242 00
Postadress: Box 2253 103 16 Stockholm
Allmänna frågor: info@liberalerna.se